KALAMIŞ’TA HEYECAN VAR!

Yelken, denizde ayrıcalık hissettiren; mücadelenin, stratejinin ve keyfin odağında yer alan bir araçtır. Bu bilinçle geleneksel yelkencilik kültürünü, modern bir anlayışla tekrar yorumladık. Daha temiz denizler ve daha temiz bir dünya için rüzgarı arkamıza aldık!

Deniz sevdalıları ile yepyeni ufuklara açılmayı; deniz odaklı bir dünyanın kapılarını aralamayı ve rüzgar ile seyrin püf noktalarını öğretmeyi görev edindik.

KS Global Yelken Akademisi olarak deniz ile buluşmak isteyenlerle aynı dili konuşuyoruz. Yeni nesil yelkenlerimizle yola çıktık. Amacımız ise yelkenciliği ve yelken sporunu herkes için ulaşılabilir kılmak. Bu vizyonla, yelkende uzman bir ekip kurduk. Hem teorik hem pratik eğitimlerimizle hedeflerimize yelken açtık.

Denizden ilham aldık; özgürlükten yana durduk.

Doğaya saygılı ve ekosistemin etik kurallarına uygun bir yapı ile karşınızdayız! Yolu deniz ile kesişenlerle masmavi bir dünyada buluşmayı umuyoruz. Rüzgârla bu seyrin büyüsünü hissetmek için yelkenlerinizi açın!

 

Yelkenciliğin tarihi Mısırlılara kadar dayanmaktadır. Doğa gücüyle hayatın devam ettiği o yıllarda yelkenliler ulaşım ve taşımacılıkta kullanılıyordu. Yelkenin bir spora dönüşmesi yani ilk yelken kulüplerinin kurulması dünyada 1700’lü yıllara dayanıyor. Türkiye ise 1890’larda yelken kulüpleri ile tanıştı. Kulüplerin kurulması, yelkenciliğin başlamasıyla Kalamış, korunaklı yapısı ile geçmişten günümüze yelkenciliğin yuvası oldu. KS Global Yelken Akademisi de Kalamış’ta hayat buldu. Bu ailenin yolunu, doğaya saygı ve çevreci değerlerin ışığı aydınlatıyor.