Burak final son

Burak Demirkıran

Kurucumuz

Kurucumuz Burak Demirkıran için yelken bir yaşam biçimi. Bu yaşam biçiminin temelleri ise çocukluk yıllarına dayanıyor. Demirkıran, 12 yaşında optimist tekne ile yelkene başladı. Çocukluğunda spor onun için oyun, eğlence ve tutku dolu bir aktiviteydi. Yıllar geçse de bu aktiviteden vazgeçmek gibi bir niyeti yoktu. İstanbul’da başlayan yelken tutkusu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde devam etti. KKTC’de, Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Demirkıran, üniversite hayatı boyunca yelkene sıkı sıkıya sarıldı.

 

Çalışma hayatı Demirkıran’ı yelkencilikten alıkoysa da o tutku içinde büyümeye devam etti. Dil eğitimi için yurt dışında bulundu sonrasında ise lojistik sektöründe başarılı işlere imza attı. Türkiye’ye dönüşü ile içinde besleyip büyüttüğü o tutkuya “hadi uyanma zamanı, yeni ufuklara yelken açma zamanı” dedi ve yelkencilik için kolları sıvadı. Hayali yelkenciliğin Türkiye’de ayaklanması bilhassa çocukların bu sporla tanışması ve bu alanda kadın sporcuların yetişmesidir.

 

Bu hayallerin izinde KS Global Yelken Akademisi’ni hayata geçirdi, teknelerini yelken tutkunlarının hizmetine sundu. Aynı zamanda lisanslı sporcu olan Demirkıran, hayatının en keyifli ve heyecanlı dakikalarını teknelerde, yarışlarda geçirdiğini söylüyor.

Mehmet Dinçay

Yelken Antrenörü

Mehmet Dinçay, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Deniz sevdası maceracı ruhuyla birleşince kendisini bir yelkenlide buldu. Yelken sporuna başladığında henüz 8 yaşındaydı. Fenerbahçe Spor Kulübü (FSK) yelkene adım attığı ilk yuvasıydı. 1986-1992 yılları arasında optimist sınıfında yaşına göre büyük mücadeleler verdi. Başarları ile öne çıkan Dinçay, 1992 yılında milli sporcu oldu ve 2000 yılına kadar ülkemizi ve kulübünü başarıyla temsil etti.

 

Profesyonel antrenörlüğe de 1997 yılında ilk göz ağrısı FSK’da başladı. 2001-2016 yılları arasında kulübün alt yapı koordinatörlüğünü yaptı. Boğaziçi Üniversitesi, Ford Otosan, Ülker, Garanti Bankası, Vodofone, Türkcell başta olmak üzere birçok kurumsal şirket için yelken eğitiminde aranılan isim haline gelen Dinçay, alt yapı antrenörlüğü ve yetişkin eğitimlerine devam ediyor. Sayısız sporcu Dinçay’ın rehberliğinde yelken ile tanıştı ve milli takımda yer aldı. Mehmet Dinçay, KS Global’i temsilen katıldığı Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarış’ında SB Grup Overall birincilik kupasını ekibi ile kaldırarak KS Global ailesine büyük bir gurur yaşattı.

 

Yelkene aşık ve hayat dolu bir karaktere sahip olan deneyimli antrenör, yelken sporlarında duayen olarak kabul ediliyor. Eğitim sırasında güven veren, sohbetiyle sürekli etrafına dinleyici toplayan Dinçay, yarışlarda ise rekabet gücü ile bambaşka bir doğaya bürünüyor. Denize ve yelkene tutkun olan herkesi yol arkadaşı olarak görüyor. Yaşadığı maceraları ve tecrübelerini paylaşmaktan zevk alıyor.

Mehmet-Dincay-1
gorkem-dosdogru

Görkem Dosdoğru

Eğitmen

Görkem Dosdoğru 1998 doğumlu, yakıtını rüzgârdan alan bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip. Bir bakmışsınız çantası sırtında karlar üstünde, bir bakmışsınız kaya tırmanışında, bir bakmışsınız pedal çeviriyor, bir bakmışsınız rüzgârın peşinde maviliğe süzülüyor… Bu bitmek bilmeyen enerjisi ile KS Global Yelken Akademisi’ne katılan Dosdoğru, yelkenciliğin özellikle çocuk ve gençleri disipline ettiği, hayat enerjisini yükselttiği görüşünü taşıyor. Bu doğrultuda rüzgârın peşine düşeceği yol arkadaşları ile KS Global’de buluşmayı diliyor.

İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği mezunu olan Dosdoğru, yaptığı her işe değer katmanın önemine inanıyor ve hep en iyisini yapmak için çabalıyor. Fotoğrafçılığa da ayrı bir merakı var.