8 Mayıs 2022

Ataköy, Yeşilköy, Adalar

8 Mayıs 2022

İstanbul Boğazı

8 Mayıs 2022

Ataköy, Yeşilköy, Adalar

8 Mayıs 2022

Hyatt Regency Ataköy

Ekibimiz

1.

Burak Demirkıran

2.

Mehmet Dinçay

3.

Görkem Dosdoğru

4.

Eren Koç

YARIŞÇILARIMIZ

1.

Alen Sökeli

2000 yılında doğdu. Bilgi Üniversitesi’nden mezun oldu. Deniz sevgisi, kendisini yelkene yönlendirdi. 14 yaşında optimist teknesi yelken dünyasına adım attı. Şimdi yelken ile denize her açıldığında ilk günkü hevesi ve heyecanı yaşıyor.

2.

Taylan Çakmaklı

1978 yılında doğdu. Aslında bir diş hekimi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği mezunu olan Çakmaklı, deniz tutkusuna yelken açtı. 2010 yılında yelken eğitmeni Mehmet Dinçay sayesinde yelken sporu ile tanıştı. İlk yelken tecrübesini Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesinde yaşadı. Yelken sporu yaparken kendini özgür ve rekabetçi hissettiğini belirtiyor.

3.

Tolga Arpacıoğlu

Tolga Arapcıoğlu, 2008 yılında doğdu. İstek Semiha Şakir Okulları’ndan mezun oldu. Babası ve yelken eğitmeni Mehmet Dinçay sayesinde 12 yaşında yelken sporu ile tanıştı. Tolga Arapcıoğlu, KS Global Yelken Akademisi’nde doğa ile iç içe, özgür bir ortamda yelken yarışlarının keyfini yaşıyor.

1.

Ege Akgün

2006 yılında doğan Ege Aygün, Koç Özel Lisesi’nden mezun oldu. Yelken tutkusu, 8 yaşında optimist tekne ile başladı. Ege Aygün, küçük yaşlardan itibaren deniz sporlarına olan ilgisini sürekli geliştiriyor.

2.

Deniz Çöçelli

2005 yılında dünyaya geldi. Halen lise öğrencisi. İlk tekne deneyimini 16 yaşında “Cheese 6,5” tipi tekne ile yaşadı. Yelken sporu yaparken kendisini heyecanlı, huzurlu ve eğlenceli hissettiğini belirtiyor. KS Global Yelken Akademisi’nde kendini geliştirerek, global yarışlarda yer almayı hedefliyor.

3.

Kaan Karataş